ÇEVRENİN KORUNMASINA BİZİM KATKIMIZ

Doğanın güçlü bir varlık olarak güzel ve görkemli yüzünü gösterdiği Semadirek adasının merkezinde bulunan Oikia Fardy’de, biz de doğanın bu güzelliklerine duyarsız kalamazdık bu nedenle tüm faaliyetlerimizi çevreye duyarlı ve koruyucu olacak şekilde tasarladık.

Daha ayrıntılı olarak:

Oikia Fardy’nin ısınması için, evin içinde şömine varken ve bulunduğu odayı ısıtabilecekken biz ısı pompası seçtik ve yağ brülörü kullanımından kaçındık.

Ayrıca aydınlatmaların kurulumunda düşük güç ve düşük enerji tüketimi seçtik (odalarda, iç ve dış ortak kullanım alanlarında ve çevre düzenlemesinde vb.). Bütün elektrikli aletlerimiz yüksek enerji verimli ve düşük enerji tüketim onaylı ( A sınıfı enerji).

Bunların dışında, bütün yataklar ve tekstil ürünlerimiz ekolojik malzemelerden Cocomat ürünlerinden oluşmaktadır.

MESAJIMIZ:

Sizleri de, doğal kaynaklara ve çevreye saygı duymaya davet ediyoruz. Öncelikle Konukevinde sigara içmek yasak. Ayrıca sizleri bilgilendirmek isteriz ki biz, su ve enerji tasarrufu için, bizim ya da sizin tarafınızdan meydana gelebilecek su sızıntısını kontrol eden bir ağ ve monitör sistemi kurduk. Odadan çıkmadan önce her musluğun kapalı olduğundan emin olun. Aynı sebepten, bir defa kullanılmış bir banyo havlusu kirli olmayacağından, su, enerji ve iş tasarrufu için, temiz olduğunu düşündüğünüz havlu ya da bornozları duşakabin ya da banyo askınıza asmanızı ya da kıyafetlerinizin yanına koymanızı rica ediyoruz. Yıkanmasını istediğiniz havluları, servise ya da banyonuzda bulunan metal sandalyenin üzerine bırakabilirsiniz. Çevre dostu yıkama ürünleri kullanıyoruz. İşbirliğiniz için teşekkür eder, iyi konaklamalar dileriz.

Chora Samotrhace  Greece  |   oikia.fardy@gmail.com   | +30 2551041260  |  +30 6947822410